Test Sayısı

17,568,973

Vaka Sayısı

460,916

Vefat Sayısı

12,672

İyileşen Hasta

381,569

Oxygen Builder Eklentisi Nedir?

100 0
oxygen builder nedir, wordpress oxygen builder nedir, wordpress oxygen builder kullanımı, elementor kullanımı

Herkese selamlar, sizlerle paylaşacağım eklenti efsane desek yeridir. Site hızı ve performansı konusunda sizi zirvelere taşıyacak eklentinin adı: Oxygen Builder.

Oksijen Builder eklentisi nedir?

Öncelikle çalışma mantığından biraz bahsedelim.

Oxygen Builder herhangi bir kod yazmadan (dilerseniz kod yazma alanı mevcut) sitenizi görsel olarak tasarlamanızı sağlayan WordPress eklentisidir.

Son zamanlarda o kadar çok builder veya düzenleme araçları vs. çoğaldı ki hangisini kullanacağımızı şaşırdık. Kullandıklarımızın çoğu ise siteyi şişiriyor, div üstüne div açıyor,  bizleri perişan ediyor ve çıldırıyoruz :).

Oxygen’i, Elementor ile kıyaslayanlar olsa da Oxygen Builder  tamamen farklı. Çünkü Oxygen diğer eklentiler gibi çalışmıyor. Eklentiyi aktif ettiğimizde temalardan bağımsız olarak çalışıyor ve temaları pasif hale getiriyor.

Kısaca Oxygen Builder ile kendi WordPress temanızı yapıyorsunuz. Muhteşem bir minify etme özelliği var. Kodları optimize ederek (sıkıştırarak) sitenin yükleme hızını çok kısa saniyelere düşürüyor.

Oksijen (Oxygen) Builder Nasıl Kullanılır?

Oksijenin kullanımı oldukça basit. Eklentiyi aktif ettikten sonra (template) kısmından, zevkinize göre hazır şablon kullanabilir veya kendi şablonunuzu oluşturabilirsiniz.

Header ve footer alanını oluşturduktan sonra admin panel > sayfalar > yeni ekle ardından Edit Oxygen Buildir butonuna tıklayınız. Html, Css, Javascript bilginiz var ise bu sizin için çok avantajlı, bilmeyenler üzülmesin teknik terimleri öğrenerek dilediğinizi yapabilirsiniz.

Eklenti, kodlama dilinin resmen görsel halidir. Biraz kurcalama yaparak veya oxygenbuilder  sitesini inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Devamlı olarak YouTube videoları ile sizi haberdar ediyorlar ve eğitim videoları çekiyorlar dilerseniz buradan YouTube kanalını ziyaret edebilirsiniz.

Tasarımda belirli bir sınır yok. Beğendiğiniz bir temayı birkaç saat içinde oxygen ile tasarlayabilirsiniz.

Google Page Speed Puanı Yükseltme?

Gelelim en zevkli bölüme, büyük firmalardan, küçük işletmelere, yazılım ajanslarından, blogger lara varana kadar herkesin sorunu page speed puanı.

Oxygen builder ile %80 gibi bir puanın altına düşmek imkansız desek yeridir. Genelde tasarımını yaptığım sitelerin page speed puanı %99‘dur Yukarıda belirttiğim gibi muhteşem  bir işaretleme, optimize etme, sıkıştırma sağlıyor. sizlere tasarladığım bazı sitelerin page speed puanını göstermek isterim.

istanbul bakimevi site hızı


eksen sağlık site hızı , eksen sağlık fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi


Çalışma yaptığım sitelerden birkaç tanesi. Birde kodlama yapısını inceleyelim.

Kodlama dili bilmeyenler için karınca duası gibi gelebilir. Gördüğünüz gibi sıkıştırmasını kendi sağlıyor ve amaca uygun bir şekilde id’ler ve class’lar mevcut.

Sizler de kullanmak isterseniz class’lar ile çalışma yapmanızı tavsiye ederim. Ayrıca web sitenize ekleyeceğiniz görselleri optimize ederek yüklerseniz google page speed puanı daha yüksek olacaktır.

Eğer kodlama kısmında (code block) alanını kullanacaksınız kodlar ile işiniz bittikten sonra, kodları sıkıştırmanızı tavsiye ediyorum. Böyle küçük detaylar sitenizin daha hızlı yüklenmesini sağlar. Buradan görselleri optimize ediniz , Buradan kodlama sıkıştırmasını yapınız

Oxygen Builder Özellikleri Nelerdir?

  • Sürükle bırak ile düzenleme
  • Woocommerce ile uyumluluk
  • Header ve Footer Oluşturma
  • Global sınırsız renk özelliği
  • SEO Uyumluluğu
  • Gelişmiş işlevsellik (kodlama alanına php bile yazabilirsiniz.)
  • Html, Css, Javascript, Php sınırlarınızı siz çizin.
  • Birçok eklenti ile uyumlu çalışmaktadır.

Yeni nesil, şık ve dinamik siteleri tasarlamak oxygen builder ile çok kolay.

Neden Oxygen Builder Kullanmalıyız?

Benim için hızlı ve dinamik olması yeterli ama genel olarak tek bir lisans ile sınırsız web sitesi inşa edebilirsiniz. Ömür boyu destek garantisi vermekte ve  beğenmezseniz 60 gün içerisinde geri iade edebilirsiniz. lisans fiyati 100$ 

Oxygen builder ı ücretsiz denemek için Buraya tıklayın

Sizlerle, oxygen nedir?, nasıl kullanılır?, oxygen ile  Page Speed Puanı Nasıl yükseltir paylaşmaya çalıştım. Konu ile sorularınızı görüşlerinizi, deneyimlerinizi yorumda belirtiniz.

 

emrah

emrah

Merhaba, 4 senedir profesyonel olarak back-end & front end alanında hizmet vermekteyim. Deneyimlerimi ve gözlemlerimi sizinle paylaşıyorum.

Bir cevap yazın